Sytuacja opiekunów osób starszych w czasie pandemii – zaproszenie do udziału w badaniu

Instytut Polityki Senioralnej Senior Hub zaprasza do udziału w projekcie badawczym dotyczącym sytuacji opiekunów osób starszych w czasie pandemii.

Celem projektu jest poznanie problemów i wyzwań, z którymi te osoby muszą sobie radzić w czasie pandemii koronawirusa. Badanie realizowane jest za pomocą wywiadów i kwestionariusza ankiety.

Do udziału w badaniu zapraszamy osoby, które na co dzień (przynajmniej 8 godzin w tygodniu i więcej niż raz w tygodniu) opiekują się osobą powyżej 65. roku życia. Nie ma znaczenia, czy sprawowały taką opiekę także przed pandemią.

Główne pytania, na które chcemy poznać odpowiedź, to jakie są problemy opiekunów w czasie pandemii i strategie radzenia sobie z nimi. Chcemy też dowiedzieć się, w jaki sposób pandemia wpłynęła na dostępność i jakość usług, a także czy i na ile sytuacja opiekunów osób starszych w ogóle była przedmiotem zainteresowania.

Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna.

Jak można zgłosić chęć udziału w badaniu?

Jeśli chciałbyś/chciałabyś z nami porozmawiać, napisz na adres: rafbak19@gmail.com lub zadzwoń pod numer tel. 600-494-313.

Ustalimy dogodny termin spotkania i opowiemy o szczegółach.

Z uwagi na trwającą pandemię planujemy przeprowadzenie rozmów online, na platformie Zoom / Skype lub w inny wspólnie wybrany sposób (np. telefonicznie).

Wypełnij ankietę!

Niezależnie od tego, czy zgłosisz chęć udziału w wywiadzie, zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety [KLIKNIJ] >

Wypełnienie ankiety zajmie około 20 minut. Można to zrobić do 10 kwietnia 2021 r.

Badanie jest prowadzone z uwzględnieniem zasad etycznych w badaniach naukowych i zasad dobrej praktyki badawczej. Wszelkie dane, które pozyskamy, pozostaną anonimowe, wyniki badań nie będą zawierały informacji pozwalających na zidentyfikowanie kogokolwiek. Wyniki analiz zostaną opublikowane w raporcie, artykułach naukowych i w innych publikacjach upowszechniających sytuację opiekunów osób starszych w czasie pandemii.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z realizatorami badania:

 

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *